Najčastejšie otázky

S akými problémami sa možno na Vás obrátiť?

V jednoduchosti sa dá povedať, že s čímkoľvek. Z jednoduchého dôvodu. Čokoľvek sa nám v živote deje a nie sme s tým stotožnení alebo spokojní, zanechá to stopy aj na našej psychike. A od toho, aby tieto stopy boli čo najmenšie alebo aby sme im predchádzali môžeme využiť odborné konzultácie.

Okruhy problémov sa odvíjajú aj od veku. Každé obdobie býva niečím charakteristické, každý z nás si niečím prechádza.

Študenti vysokých škôl prichádzajú s problémami s učením (ako sa učiť efektívne a výkonne), ako vyriešiť konflikty s rodičmi a náročné vzťahy (rodičia zase s deťmi), s komplikovanými vzťahmi s rovesníkmi alebo autoritami, nízkym sebavedomím, úmrtím v rodine alebo len zo zvedavosti dozvedieť sa niečo o sebe.

Dospelí prichádzajú s riešením náročných životných situácií (mobbing na pracovisku, nespokojnosť s vlastným životom, prácou, vzťahmi, vlastná choroba alebo ochorenie blízkeho človeka), s partnerskými problémami, naučiť sa organizácii vlastného času, zbaviť sa frustrácie, depresie alebo hľadajú východisko zo slepej uličky...

Jednoducho povedané, každý si životom nesieme svoje a aj to svojím spôsobom riešime. Naše riešenia však nemusia pracovať v náš prospech. Vtedy je dobré vyhľadať odborníka, ktorý Vám pomôže zorientovať sa v tom, čo práve prežívate a pomôže vám nájsť rôzne riešenia. Samotné rozhodnutia a činy sú už na vašej strane. 

Niekedy, keď sa príliš čľapkáme v tom, čo nás ťaží pre zaplavenie pocitmi nevidíme cestu, ktorú máme priamo pred sebou. V tejto chvíli vám môže byť odborník nápomocný svojim nadhľadom a odstupom od vašej situácie.

Ako prebieha konzultácia?

Na prvom stretnutí nás bude zaujímať čo vás trápi, ako dlho to trvá, čo a ako ste sa už snažili to riešiť, čo všetko sa vám osvedčilo a aké snahy zlyhali...

Ujasníme si vaše očakávania a potreby, k čomu by ste sa chceli dopracovať, aký je váš cieľ a budeme hľadať možnosti ako sa posunúť ďalej.

Prvé sedenie je úvodné, predstavuje uvedenie do problematiky a stanovujú sa potrebné kroky, ktoré treba ešte urobiť pre jasnejšie definovanie súčasnej situácie / súčasného stavu.

Na záver konzultácie dostanete rôzne odporúčania, ktoré vám môžu pomáhať k uvedomeniu a dosiahnutiu vášho cieľa.

 

Čo je nevyhnutné pre úspešnú spoluprácu?

 • 1
  Poradenstvo stojí na aktivitách, ktoré vykonávate medzi konzultáciami
  Na to, aby ste mohli vidieť a dosahovať výsledky je nevyhnutné robiť aktivity (v súlade s tým, čo potrebujete) aj mimo konzultácii. Preto pracujeme s domácimi úlohami, ktoré sú pre vás vodítkom ako dosahovať svoje ciele a meniť svoje návyky. Domáce úlohy predstavujú tréning.
 • 2
  Štúdium problematiky
  Niekedy je pre porozumenie toho, čo sa nám v živote deje nevyhnutné naštudovať si informácie o danej oblasti. Preto svojim klientom odporúčame literatúru zameranú na konkrétnu oblasť. Je to dôležitý krok, ktorý so sebou prináša ukľudnenie a východisko z núdze. Na sedeniach sme obmedzení časom a možnosťami, čo všetko sme schopní prebrať na jeden krát. Pomocou knižiek dostávate do rúk nástroj, ktorý použijete kedykoľvek budete chcieť a môžete sa k nemu opakovane vrátiť. Preto čítanie kníh významne urýchľuje postup konzultácií.
 • 3
  Rozhodnutie vykročiť zo zóny pohodlia
  Každá zmena bolí. A asi najviac to cítime vtedy, keď potrebujeme vykročiť vpred a keď sa potrebujeme zbaviť starých návykov.
 
 

O čom poradenstvo nie je:

 • Nemusím nič robiť, iba chodiť na konzultácie
  Váš kontultant vám bude pomáhať prechádzať náročným obdobím, pomôže vám identifikovať kroky nevyhnutné ku zmene, vysvetlí vám potrebné informácie. Nemôže však preberať zodpovednosť za vás a ani nemôže prebrať aktivitu za vás. To znamená, že ak sa budete pozerať na to, ako sa iný človek zbaví strachu, vám osobne to strach neodstráni. Na to, aby ste sa prestali báť je nevyhnutné postaviť sa strachu.

Stíhačka vs Vábnička

Často sa stretávam u mužov so sťažnosťami na svoje nežné polovičky, ktoré vnímajú ako stíhačky, ktoré ich neprestajne…

celý článok

O vzťahoch so Zdenkou v rádiu Aktual

13.2.2018 - deň pred sviatkom zaľúbených som bola hosťom v rádiu Aktual. Celý rozhovor si môžete vypočuť…

celý článok

Dokonalý vzťah – existuje?

Dokážeme byť pragmatickí v pracovnej oblasti, s nadhľadom pristupujeme ku konfliktom na pracovisku, či mimo neho, ale keď sa…

celý článok

Sex na jednu noc

Niekedy je výsledkom štyroch pohárov vína a nezáväzného piatkového koketovania v hlučnom bare, inokedy sa stáva zúfalou snahou…

celý článok

Ako sa môžem objednať na konzultáciu?

Objednať sa môžete prostredníctvom kontaktného formuláru TU  alebo zrealizovaním objednávky.

Po vyplnení objednávky vás budeme kontaktovať a dohodneme si termín, ktorý vám bude vyhovovať. 

Od 1.4.2015 je možné vykonávať len bezhotovostné platby a to vopred prevodom na účet.

 

 

 

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

 

Tešíme sa na stretnutie s vami 🙂