Povedali o nás...

Spätná väzba na supervízie so Zdenkou

Veľmi sa mi páčil odborný prístup, ktorý bol zároveň veľmi ľudský.

Vďaka atmosfére, ktorú si dokázala navodiť, som sa v skupine cítila naozaj bezpečne, nebála som sa vyjadriť svoj názor.

Cítila som, že hoci si "supervizorkou", všetci (vrátane Teba) sme si boli v skupine rovní. Rešpektovala si názor každého jedného z nás.

Tiež sa mi páčilo, že si nás nepoučovala a nekritizovala, ale sprevádzala 😉

A podľa mňa je tvojou veľkou výhodou dívať sa na človeka cez jeho emócie a interpersonalne vzťahy, nie cez jeho diagnózu (čo nám klinikom dosť chýba). Takže mi to rozšírilo moje obzory 😉

Takisto som veľmi ocenila Tvoje vedomosti v mužsko-ženskom svete, čo teda každý, vrátane mňa, ocení nielen v práci, ale aj v súkromnom živote 😉.
Mária Ďurčíková,klinická psychologička
Ahoj Zdeňka,
ďakujem za celý krásny čas strávený v úžasnej spoločnosti výborných kolegov, terapeutov.
Prichádzal som s približnou predstavou toho, čo sa na supervíziách asi odohráva – a tak nejak bola aj tá realita a skutočnosť – avšak s omnoho veľkou pridanou hodnotou, ktorá sa veľmi ťažko popisuje na kognitívnej úrovni a zostáva viac na tej prožitkovej (nenapadá mi lepší výraz než český “prožitek” – ako kombinácia pocitu, pozitívnej emócie, skúsenosti a zážitku z daného zdieľaného okamžiku).

Mám pocit, že celý Maslow bol počas tých dvoch dní v plných obrátkach. Všetko v maximálnej atmosfére bezpečia, o čom svedčali aj otvárané témy kazuistík či tém do supervízie.

Veľmi si cením ľudský prístup, ktorý si tak krásne dokázala vykúzliť, sporostredkovať... no a na vrchole pyramídy určite zostáva pocit napredovania nie len v profesii a umení psychoterapie, ale i obohatení pre ďalší život.

A tým kolegom, ktorí zvažujú účasť na Tvojich supervíziách:
…môžem len a len zo srdca odporúčať aby ste sa bez akéhokoľvek zaváhania prihlásili, pretože Vás čaká prostredie plné ľudského prístupu, bezpečia odborného zázemia a nesmiernej profesionálnej erudície, množstva výborných podnetov, informácií, podpory – a v neposlednom rade aj dôležitého miesta, kde môžeme – ako terapeuti – získať a nazbierať nové sily (nie len) do ďalšej profesijnej cesty.
Michal Hanzlovský, psychológ

Ahoj Zdeňka,
ďakujem Ti za skvelé stretnutia v rámci supervízií. Až mi je ľúto, že už mám všetky absolvované.

Oceňujem Tvoj ľudský, láskavý a empatický prístup k nám aj našim preberaným klientom. Cítila som sa vždy príjemne vďaka pozitívnej a bezpečnej atmosfére.

Vďaka za Tvoje vhľady, skúsenosti a ošetrovanie našich neistôt. Páčilo sa mi, ako si na každý prípad pozerala individuálne, ako sme spoločne prichádzali na ďalšie možnosti a postupy.

V rámci môjho supervidovaného prípadu som si ťa zažila aj ako terapeutku a to je to najcennejšie, čo mi supervízie dali. Za hodinu či dve som sa posunula ďalej, ako za 50 hodín individuálnej terapie.

Cítila som, ako si napojená na mňa ako klienta, dávaš mi čas, nehodnotíš, si láskavá a zdôrazňuješ, nech som láskavá aj ja k sebe. Si pre mňa veľkým vzorom a inšpiráciou. Ďakujem 

Mgr. Denisa Hoštáková,klinický psychológ
Na práci u Zdenky sa mi najviac páčila uvoľnenosť, ktorá prinášala bezpečie pre položenie hocijakej otázky bez strachu.

Nepociťoval som žiadne hodnotenie, alebo odsúdenie. Stretnutiu dala štruktúru, ktorá viedla k zefektívneniu mojej práce. Najviac oceňujem vysvetlenie jednotlivých krokov v rámci mojej práce.

Zdenku, odporúčam každému, kto sa chce vzdelávať a zefektívniť vlastnú prácu. Vysoko oceňujem príjemný spôsob komunikácie voči klientovi.
Michal Masár, klinický psychológ
V rámci našej spolupráce sa mi páči Tvoja precíznosť a dôkladnosť, s akou pristupuješ k jednotlivým problémom a spôsobom riešenia.

Tvoj prístup vnímam ako citlivý, Tvoje postrehy a schopnosť nachádzať súvislosti a vnášať do problematiky nový pohľad mi pomáhajú problematike lepšie porozumieť a "uchopiť" podstatné. Uvedený spôsob práce mi vyhovuje, je pre mňa inšpiratívny.

Z Tvojich terapeutických postupov na mňa "dýcha" úcta ku klientom, ako aj zdravá sebaúcta voči sebe samej.

Určite by som odporučila spoluprácu s Tebou aj iným, môže to byť príležitosť, ako sa bezpečne pustiť do objavovania zatiaľ nepoznaného, čo môže byť pozitívnou zmenou pre ľudí, ktorí sa ocitli v slepej uličke.

Ďakujem a teším sa na ďalšie supervízne stretnutia 🙂
Martina Hovorková, psychológ,
Zdenka vedie skupinovú supervíziu profesionálnym a ľudským prístupom. Ako psychoterapeut vo výcviku to vnímam ako niečo, čo od supervízie aj očakávam.

Najviac si preto cením jej citlivý, chápavý, nesúdiaci no nápomocný a odborný spôsob práce. Poskytuje konštruktívnu spätnú väzbu.

Pocit bezpečia a pohodlia, ktorý vytvára na skupinových supervíziach, dáva možnosť klásť otázky súvisiace s neistotou pri práci. Supervízny víkend vnímam ako intenzívny a prínosný pre moju prácu.

Som vďačná za jej vedenie a povzbudenie veriť v samého seba.
Dana, psychológ, frekventant ABC slovenského inštitútu pre výcvik v KBT
Ahoj Zdenka,
chtěla bych nejprve poděkovat za nesmírně přínosný víkend.

Supervize dalece předčila moje očekávání a řekla bych, že zejména kvůli Tobě. Bylo mi tam velice příjemně, asi nikdy jsem se tak rychle neuvolnila. Cítila jsem se tam bezpečně, respektovaně a to mě hodně motivovalo k práci.

Tvůj přístup ke klientům je rozhodně inspirativní, oceňuji, jak jsi empatická, vstřícná, je vidět, že to děláš srdcem a skutečně se o problémy zajímáš, jsi autentická.

Dále se mi moc líbilo, jak jsi i přes naše rozbouřené emoce dokázala supervizi držet a usměrnit nás, aby práce byla efektivní. Velice se mi líbilo přirovnání „tlačit tlačítka“, protože to je pro mě přesný výraz a pojmenování problému.

Vyhovoval mi i způsob práce, nenásilné vtažení do problému, to, jak jsi všem nechala dostatek prostoru k vyjádření. Také to, že jsi nás nutila vžít se do klienta, ne myslet jako on, ale být jím – ten rozdíl jsem si nikdy předtím neuvědomila, ale je výrazný a je to pro mě důležité.

Obvykle mívám velký problém udržet celý den pozornost, i na výcviku, i když je téma zajímavé, tak po nějaké době prostě vypnu, ale tady jsem se soustředila po celou dobu a sama jsme z toho měla moc dobrý pocit.

Taky oceňuji, jak jsi k nám byla otevřená a hovořila i o sobě a svých pocitech. Mám často v terapii potřebu vyjádřit své pocity, ale nezdá se mi to profesionální a tady se mi moc líbilo, jak jsi vždy řekla, co to dělá s tebou, potvrdilo mě to v mém přístupu k pacientům.

Nyní mám velkou chuť jet na Tvé workshopy, i když reálně vím, že akcí a aktivit mám hodně a Bratislava je pro mě dost z ruky, ale jsem ráda, že alespoň vím, že toto existuje a jaké jsou další možnosti vzdělávání.
Takže ještě jednou děkuji za přínosný víkend a přeji hodně úspěchů v práci..
Eva Filipová, psychológ

Spätná väzba na konzultácie a online kurzy

Kurz je krásný ❤. Původně jsem si říkala, že bude hlavně "pro zajímavost".
S manželem budeme na Valentýna 16 let. Přežili jsme krize a naše "náročňátko".
Všechny tři pilíře praktikujeme. A přesto! jsem u každého pilíře našla, co můžeme udělat líp, nějaký tip, pak taky víc pochopení pro "druhou stranu" a můžu potvrdit, že jsi vybrala to NEJ pro kvalitní spokojený vztah.

Zdeni podle mě se Ti povedlo něco výjimečného. Vystihla jsi tu nejhlubší podstatu. Když by člověk měl vybrat to nejdůležitější pro partnerský vztah, jsou to tyto tři pilíře.

Naprosto! Je to to, od čeho se máte odpíchnout, když chcete vyjít z krize a to, co je potřeba dodržet, ať už to ve vašem vztahu bouří jakkoli.
Povinný kurz pro všechny. Je v něm s láskou a konkrétně popsané to NEJ, co vztah propojuje a upevňuje. Vřele doporučuji.
Zuzana Šmidrkalová, Mateřství srdcem, www.zuzanasmidrkalova.cz
Čo viac napísať o Zdeňke, než že mi zachránila manželstvo? Svojím pokojným a nesmierne láskavým prístupom dokáže jasne pomenovať a definovať problémy. Kladie správne otázky. Niekedy to človek potrebuje. Pri nej som si uvedomila, že mnohé odpovede dávno poznám, iba som si k nim nikdy nepoložila tú správnu otázku.

Jej tri rituály posúvajú vzťah na úplne inú úroveň. Je potrebné ich vyskúšať a je potrebné ich dôsledne aplikovať, ale výsledok stojí za to. Krásne vystavané a vygradované, obohatené o bonusy a omaľovánky sú presne tým, čo mnohým vzťahom chýba.

Počas prechádzania týmto on-line kurzom som si absolútne jasne uvedomovala, čo odlišuje naše manželstvo od tých iných okolo nás. Dva z troch rituálov sú u nás samozrejmosťou od začiatku vzťahu, ten tretí bol veľmi príjemným obohatením.

Vytvárajú vo vzťahu akúsi prirodzenú vzájomnú úctu a rešpekt. Človek si ani neuvedomí, aké jednoduché úkony delia „trvanlivé“ vzťahy od tých, ktoré krachujú.

Zdeňka má ten dar pomôcť vám nájsť váš vlastný správny „návod“ na naplnený a napĺňajúci vzťah. Nechajte sa ňou vtiahnuť do vášho vlastného láskavého sveta – z môjho pohľadu je tým najlepším sprievodcom.
Paulína
Videa jsem shlédla, měla jsem spoustu aha momentů a asi jsi i odblokovala můj program z minulosti.

Kurz doporučuji všem párům, těm v krizi i těm, co jsou na výsluní, aby nebraly tento stav jako nekonečný.
Krásně popisuje rozdíly mezi mužem a ženou, které vedou k nejčastějším konfliktům. Kdy je třeba tyto rozdíly přijmout, protože změnit z hlediska rozdílnosti pohlaví nejdou. Zdenka upozorňuje na barometr spokojenosti vztahu a tím i rozpoznání počínající krize.

Pro mě nejdůležitější je to, že vše je snadno aplikovatelné do praxe a tak lze jednoduše zlepšit jakýkoliv vztah.
Jana Cvilinková
Pre 3 rituály som sa rozhodla kvôli dobrej skúsenosti z minulosti - s on-line programom "Zaláskované leto". Tiež to, že chcem rozvíjať sociálnu inteligenciu.

Tvoj kurz je v tomto výnimočne jednoducho aplikovateľný. Nič to v podstate nestojí urobiť každý deň tieto tri rituály a ich dopad na kvalitu vzťahov je nádherný posun.

Ja osobne to teda aplikujem na všetky vzťahy a predovšetkým som začala u seba, kde inde?

Ak by som to mala vyjadriť na stupnici od 0 do 10, kde 0 je vzťah v deštrukcii, 5 je vzťah sme spolu, lebo sme si už zvykli a je to síce viac menej nuda... a 10 je cítime sa vo vzťahu absolútne naplnení, tak aplikovaním 3 rituálov ide posúvať vzťah z bodu 0 do bodu 10.

Takže ak je na tejto planéte niekto, kto chce zažiť partnerské súznenie 10 z 10, tak tadiaľto vedie zmysluplná cesta.
Stanka Dvoran, www.stankadvoran.cz
"Jsem moc ráda, že Zdeňka vytvořila tento kurz, protože mi přijde velmi užitečný. Pracuju jako mentorka a koučka, takže vím, že téma vztahů se promítá do všech oblastí našeho života. Ať už je to zdraví, práce, hojnost, osobní růst, životní spokojenost...

O vztahy je třeba pečovat a Zdeňka vytvořila hezký návod, jak o ně pečovat vědomě. A je úplně jedno, jestli jste ve vztahu měsíc, 10let, nebo téměř 30let jako já 🙂
Někdy zkrátka stačí zdánlivě malé "akce", které vytvoří velký výsledek.

Držím se hesla: "Kvalita našich životů je závislá na kvalitě vztahů. Kvalita našich vztahů je závislá na kvalitě komunikace." A vztahové rituály jsou bezepsoru silným komunikačním nástrojem, která stojí za to vyzkoušet."
Mgr.Lenka Bílková, mentorka, lektorka, koučka, www.lenkabilkova.cz
Ach, krásne vystihnuté tie príbehy zo života, dôverne to poznám 🙂 a pri tom sú to také zdanlivé maličkosti, ktoré vytvoria obrovský rozdiel. Možno pre trvanie vzťahu dokonca až existenčný – rozhodujú o tom či vzťah pretrvá, alebo sa rozpadne.

A keďže zo svojej skúsenosti konzultanta feng shui viem, že moji klienti riešia najčastejšie oblasť vzťahov, odteraz im okrem úprav v spálni budem odporúčať aj tento kurz 🙂
Slavomíra Harcegová, poradca Feng shui, www.tajomstvofengsuej.sk
3 rituály láskyplneho vzťahu sú jednoduchým návodom, ako doma nastaviť vzájomný rešpekt a porozumenie. S pomocou pár pravidiel vám tieto cvičenia ukážu ako predísť nedorozumeniam, ktoré sú vo vzťahoch veľmi časté.

Pomohli mi uvedomiť si ako málo stačí, aby všetko bolo zrazu vrelejšie a láskyplnejšie. Výsledky su znateľné takmer hneď.
Katka Myslimenadeti.sk

Prečítajte si, čo o letnej výzve hovoria jej účastníci:

Zaláskované leto se mi moc líbí! Přišlo mi do cesty v době, kdy jsem hledala nápady a možnosti, jak bych mohla oživit svůj vztah a vysvobodit ho ze stereotypu, ve kterém se zrovna nacházel.

V Zaláskovaném letě je spousta inspirace, jak začít přemýšlet o vztahu jinak. Když procházíte jednotlivými částmi, začnete přemýšlet v nových souvislostech. Máte k dispozici nové tipy a nápady, co začít dělat, aby se Vám v partnerství líbilo a abyste si ho zase začali užívat.

Je to inspirace, jak zase oprášit zamilovanost, znovuobjevit jeden druhého, ty malé drobnosti, které dělají vztah krásným, abyste si zase mohli užívat jeden druhého a těšili se na sebe jako na začátku: Moc za něj děkuji, byla to skvělá volba ❤
Lucie Lebdušková, psycholožka, autorka projektu Čekala jsem miminko, www.lucielebduskova.cz
Na program "Zaláskované léto" od Zdeňky jsem byla moc zvědavá a zajásala jsem, když byl vypuštěn do světa!
Těšila jsem se na partnerské výzvy, které půjdou rovnou k jádru věci (bez zbytečných omáček kolem), na každodenní miniúkoly, které oba v páru pobaví a zpestří společný (nejen letní) čas 😊 A má očekávání byla naplněna na 100% !

Zdeňka vás provede celým programem opravdu s láskou, úctou k partnerství a pokorou. Výzvy jsou jednoduché a jasné, zvládne je plnit s úsměvem každý ... některé jsou více hravé, jiné vedou k zamyšlení a do hloubky. Musím přiznat, že největší radost mi udělaly bonusy ... videa jsem doslova zhltla a odnesla jsem si z nich důležité "aha momenty" 👍🏻

Zaláskované léto není jen pro páry, doporučila bych ho prostě každému ... i těm, kteří jsou momentálně nezadaní. Do nového vztahu pak mohou vlétnout s jinou energií a naplněné partnerství prožívat už od počátku ❤️
Lucie Jeschková, letuška a taneční lektorka, www.jaletim.cz, www.tanecniopacko.cz
Od letní výzvy Zaláskované léto jsem čekala zábavu a zároveň účinné návody, jak si počas léta "hrát" s partnerem a přitom zkvalitňovat vztah. To se mi splnilo do puntíku! A ještě byla porce zmrzliny navíc! 🙂

Výzva je pro vás, kteří se chcete ve vztahu posunout, utéct zajetým stereotypům a zároveň si naplno užít léto a letní radovánky. Žádné učení teorie nehrozí. 🙂

Stačí denně sledovat několik minut videa, plnit drobné úkoly dle vaší nálady či zamyslet se nad daným tématem jinak než doteď. Skvělé je, že ihned uvidíte zlepšení v komunikaci a budete k sobě více empatičtí. Dojdou vám věci, kterým jste třeba úplně nerozuměli a nevěděli, proč se vůbec dějí. Od poznání je už jen krůček ke změnám, které nabijí váš vztah novou energií.

Mám pro vás vzkaz. Nečekejte do podzimu, až budete hasit krizi z léta, jako mnohé ostatní dvojice. Jděte do Letní výzvy teď a naopak svůj vztah posilňete!
Adéla Kubešová Milovnice Anglie a angličtiny, www.adelakubesova.cz
Výzva Zaláskované léto mě oslovila už názvem. Opravdu, jak slibovala Zdenka, úkoly byly hravé, jednoduché a zároveň přinášely hlubší poznání a nejednou nás s mužem výsledek překvapil a dovedl do míst, které by nás nenapadlo ani prozkoumat.

Uvědomila jsem si, kolik nevyužitého potenciálu má můj vztah a že rutina, kterou jsem v něm cítila, je jen moje pohodlnost investovat do vztahu více kreativity a zájmu potěšit nebo překvapit partnera.

Největším AHA pro mě bylo to, že většinu úkolů můj manžel přirozeně dělá už od začátku našeho vztahu a já to vnímám jako jakýsi standard, který mě vůbec nenapadlo ocenit a někdy ani oplatit:(. Vnímám, že toto poznání a uznání toho, že do vztahu investuje více on než já, posílilo naše vzájemné pouto a posunulo náš vztah na novou úroveň.

Upřímné Děkuji. Myslím, že výzva přišla právě včas a pomohla mi zopakovat si, jak důležité je o vztah pečovat, zajímat se a aktivně jej živit stejně jako lidské tělo, zvíře nebo rostlinu.

A vím, jedno: že jestli se někdy dostanu do situace, kdy budu potřebovat partnerskou poradkyni, vím, na koho se můžu s důvěrou obrátit.
Lenka Urban,

Čo o letnej výzve hovoria ďalší jej účastníci:

Zaláskované leto jsem si pořídila jako zpříjemnění letního období a zdroj inspirace a poučení ke skutečnosti, že jsem již delší dobu bez partnera.
K mému velkému potěšení a překvapení jsem, obdržela skvost, který je připravený s takovou pečlivostí. Domnívám se, že páry, které si tento letní kurzík pořídí, mají zajištěno krásné nejen léto, ale i celý zbytek své společné cesty.

Pomohl mi si uvědomit, čím a jak jsem znehodnocovala své předešlé vztahy. Pomohl mi si uvědomit, co mohu udělat jinak, abych partnera pro život našla a hlavně, že i ve vztahu se můžu cítit šťastná a v bezpečí.
Vztahy se Zdenkou jdou téměř samy 😉. Jsem za tuto investici vděčná.
Máte-li vztah a toužíte po romantice či zkvalitnění vztahu, určitě si pořiďte „Zaláskované leto“. Nemůžete šlápnout vedle. 🙂
Lada Boháčová www.ladabohacova.cz, Laskavá a vědomá péče o vlastní život
Letní výzva 100% splnila má očekávání. Dost možná nám i zachránila vztah. Po 20 letech vztahu jsem cítila potřebu nějakého oživení.

Letní výzva pro mě byla úžasným nakopnutím a impulsem, abych to už déle neodkládala. Díky letní výzvě jsem si uvědomila, že je stále dost věcí, které mám ještě na partnerovi ráda.
Dělá mi obrovskou radost vymýšlet drobné každodenní radosti, které podporují náš léty unavený vztah.
Baví mě sledovat, jak se mění náš vzájemný vztah i nálada v celé rodině.

Moc děkuji za takovýto program a doporučuji ho všem, kterým se do vztahu vkradla všednost. Nebo jako prevence...
Monika Hodková, specialistka na Laskavý time management pro ženy www.zenaArodina.cz, www.duhovymotyl.cz

K online kurzu Vnútorný kompas:

Drsný kurz, ktorý ide až na dreň.
Je veľa kníh, ktoré popisujú podobné veci, ale nikde to nie je takto prakticky a jasne.

Absolvovanie tohoto kurzu mi dalo jasný sever v živote. Viem presne čo chcem, kto som, kam idem a čo mám robiť. Nikdy to nebolo jasnejšie než po absolvovaní týchto niekoľko týždňov...
Stanka Dvoran,majiteľka reklamnej agentúry Dvoran
Osobný kompas mi Zdenka odporučila hneď v začiatkoch našich spoločných sedení.
V skratke – upratal mi hlavu.
Posunul ma v živote omnoho ďalej, vyriešil mi mnohé vzťahové otázky (manželské, rodičovské, kamarátske,...) a umožnil mi zdvihnúť hlavu a s úsmevom vykročiť v ústrety ďalšiemu životu.

Prišlo to v čase, keď som chcela celý svoj život od základu zmeniť – urobiť hrubú čiaru a odísť od všetkého, čo som mala dovtedy.

Zdenka mi ukázala inú možnosť. Svojím spôsobom novú. Možnosť ako nepáliť za sebou mosty, iba poupraviť niektoré spôsoby vnímania.
Nechala ma nahliadnuť do vlastného vnútra a viedla ma jeho zákutiami, nechala ma preverovať, pretriasať a prevracať každý kameň a každú hrudu, na ktorú som cestou natrafila.

Nenásilne láskavo ma viedla mojou vlastnou cestou a ani som si neuvedomila, ako sa mi mení môj život a môj pohľad naň.

Zrazu mnoho vecí začalo dávať zmysel, našla som nové súvislosti a zlepšilo sa v mojom živote to, čo sa zlepšiť mohlo. Žiadne spálené mosty, žiadne slzy, strach ani plač. Iba nahliadnutie do vlastného vnútra, úprimnosť a pochopenie seba samej. Jednoznačne to stálo za to.
Paulína Baloghová,detektivkanaludskomtele.sk

Prihláste sa na odber noviniek
a získajte ako darček jeden z našich ebookov ZDARMA.

Muž si berie ženu, pretože cíti, že mu ako mužovi chýba, a žena si berie muža, pretože cíti, že jej ako žene chýba muž. Obom chýba to, čo druhý má, a každý môže dať to, čo druhý potrebuje. Aby sa partnerský vzťah vydaril, musí muž byť a zostať mužom a žena musí byť a zostať ženou."

Bert Hellinger

Základným tajomstvom dlhoročného harmonického vzťahu je jeho neprestajné budovanie. Často sa stáva, že po určitom čase sa partneri prestanú navzájom o seba starať tak, ako v počiatočných fázach vývoja ich vzťahu. Je to prirodzená reakcia a adaptácia na dosiahnutie konkrétneho cieľa.

To, že sme dosiahli určitú métu, však ešte neznamená, že sme vyhrali celú hru. Budovanie kvalitného a harmonického vzťahu je práca na celý život a plný úväzok.

Vaša Zdenka ♥

Spojte sa s nami na Facebooku 🙂