Náš tím

Vyberte si svoju konzultantku

Vaša konzultantka Zdenka

Vaša konzultantka Mgr. Zdenka Némethová

Láska ako životný štýl

Dnes môžem povedať, že mám napĺňajúci partnerský vzťah a mám prácu, ktorá bola pre mňa nesplniteľným snomMám pri sebe partnera, je mojím najlepším priateľom, manželom, kolegom, je mojou spriaznenou dušou.

Vypočuje ma vo chvíli, keď sa potrebujem porozprávať. Je tu pre mňa, keď som smutná a aj keď som šťastná. Snaží sa mi pomáhať a dať najavo, že som pre neho dôležitá.Keď potrebujem byť sama, dostanem na to priestor.Objíma ma a láska ma, keď potrebujem cítiť jeho prítomnosť. Keď nemôžem v noci spať, rozpráva sa so mnou alebo ma len tak objíme a je pri mne. Podporuje ma v mojich aktivitách.

Teší ma, keď sa s manželom neplánovane stretneme na ulici alebo v mhd, kývame na seba s úsmevom na tvári akoby sme sa dlho nevideli.

Veľa z toho, čo som v živote dosiahla mám aj vďaka nemu. Dodáva mi odvahu, keď začnem o sebe pochybovať, pomáha mi vidieť moje silné stránky tam, kde sa začínam porovnávať. Zažívame spolu chvíle, ktoré sú pre iných nepochopiteľné a krútia pri nich hlavou, no iba mi im rozumieme. Teraz mám vzťah, kedy môžem hrdo povedať, že sme jeden tím a ťaháme za jeden povraz.

V minulosti som však žila iný príbeh.

Ani naše začiatky neboli ružové. Jediné čo som vedela je, že patríme k sebe. Cítila som, že je to obojstranné. Preto som nerozumela tomu, prečo nám to nefunguje. Zažívali sme krásne chvíle, no boli v nich okamžiky, ktoré ma veľmi ranili. A tá rana sa dlho hojila.

Začali sme spolu chodiť krátko po partnerovom rozchode po niekoľko ročnom vzťahu. Boli chvíle, ktoré mu otvárali staré rany a ja som bola svedkom jeho bolesti. To nikomu na sebavedomí nepridá. Nerozumela som však tomu ako je to možné, že stále cíti bolesť z predchádzajúceho vzťahu a zároveň môže milovať aj mňa.

Keď bolo treba niečo riešiť, mal tendenciu sa tomu vyhýbať. Časom sme sa hádali a komunikácia nám viazla. Snažila som sa... veľmi. V tom čase som študovala psychológiu a myslela som si, že keď na riešenie neprídem ja, tak kto iný :-)?
Snažila som sa nehádať, to však znamenalo akceptovať to, čo s mojím šťastím nezlučiteľné. Mala som pocit, že každý žijeme svoj život, že sa z nás stali spolubývajúci.

Boli chvíle, kedy som s úzkosťami a trápením sedela v kúpeľni a tíško plakala. Bolo to jediné miesto v jednoizbovom byte, kam som sa uprostred noci mohla uchýliť a nerušiť svojim vzlykaním.
Boli chvíle, kedy mi manžel namiesto objatia odvrkol, „daj mi pokoj“ alebo „nechaj ma spať“. Boli chvíle kedy som sa vracala z práce a manžel už odchádzal preč do ulíc za kamarátmi a vracal sa neskoro v noci domov dúfajúc, že už spím.

Boli chvíle, kedy som sa cítila byť opustená a na všetko sama. Kde som musela byť tá silná, lebo som si nemohla dovoliť opak.
Boli chvíle, kedy som sa cítila byť na poslednom mieste. Závidela som manželovým kamarátom, žiarlila som na jeho prácu, milovala som ho a zároveň som sa na neho hnevala. Nakoniec som sa vzdala sama seba a uviazla v začarovanom kruhu.

Mala som pocit, že ma už neľúbiže ho už nezaujímam.

Bod zlomu...

Až raz sa mi dostala do rúk audionahrávka s výstižným názvom: „Keby si ma mal rád, tak by si vedel čo máš robiť...!“ a mne sa rozsvietilo. Vtedy som začala vidieť veci, ktoré som buď prehliadala alebo som im nerozumela a dávala iný význam.

To, čo nasledovalo, nebolo jednoduché. Učila som sa vedome odlišovať to, čo je prospešné pre vzťah od toho, čo som prebrala za svoje v podobe presvedčení a predsudkov zo svojho okolia i v podobe dobre mienených rád.

Teraz, keď sa pozriem spätne na situácie, ktoré som popisovala, chytám sa za hlavu a smejem sa. Ako je možné, že som si to nevšimla, že som to nevedela?! Veď je to jednoduché ako facka!
Áno, jednoduché to je, keď si nasadíte správne okuliare. Zabúdame na to, že každý z nás na svet prichádza vo svojej bublinke, cez ktorú sa pozeráme na svet.

Vykročila som z komfortnej zóny.

Táto škola života mi dala veľmi veľa a zmenila môj život.

Pomohla mi vybudovať partnerský vzťah a zároveň ma priviedla k vášni, ktorá sa stala mojou profesiou – pomáhať ľuďom rozvíjať a starať sa o svoje vzťahy.

Vytvorila som svoju metódu vďaka ktorej vieme identifikovať dôležité oblasti v partnerských vzťahov. Pomáham párom vrátiť lásku do svojho života v podobe jednoduchých krokov a tak napĺňať svoj partnerský vzťah spôsobom rešpektujúcim ich osobnosť a jedinečnosť.

Dnes viem ako je dôležité venovať pozornosť zanedbateľným maličkostiam,ktoré však vytvárajú presne ten vytúžený a vysnívaný obraz naplneného, láskyplného a harmonického vzťahu.
Vyštudovala som psychológiu, prečítala množstvo literatúry o vzťahoch, navštevovala rôzne semináre a workshopy zamerané na osobnostný rozvoj a prešla vlastnou zmenou.

Hľadala som odpovede na rôzne otázky a dnes je výsledkom toho tento eBook, v ktorom sa chcem s vami podeliť o 3 maličkosti, ktoré zmenia váš vzťah k lepšiemu. Tento eBook vám dávam ako darček – zdarma.

Dozviete sa ako aplikovaním 3 maličkostí môže zmeniť váš vzťah významným spôsobom. Budem rada, keď mi napíšete ako sa vám darilo s ich uplatňovaním a po akom čase ste pozorovali zmenu.

Moje ďalšie vzdelávanie

 

Tak ako to už v živote chodí, vysokoškolským vzdelaním to nekončí.

 • 1
  Sociálno-psychologický výcvik
  Počas dvoch rokov som sa vzdelávala v oblasti komunikácie, sociálnych zručností a sebareflexie.
 • 2
  Psychoterapeutický výcvik
  Psychoterapeutické vzdelanie som získala po absolvovaní štvorročného dlhodobého výcviku v kognitívne behaviorálnej psychoterapii r.2006, ktorej súčasťou bola trojročná individuálna terapia (ako zážitok na sebe) a štvorročná práca s klientmi pod supervíziou.
 • 3
  Vzdelávanie v Individuálnej psychológii
  Počas dvoch rokov som mala možnosť zúčastňovať sa výcviku v Individuálnej psychológii (prístup A.Adlera). V tomto prístupe sa vzdelávam od roku 2010
 • 4
  Výcvik v supervízii
  Veľkým medzníkom v mojom profesnom a terapeutickom smerovaní bol trojročný výcvik v supervízii KBT.
 • 5
  Niekoľko workshopov a odborných seminárov zameraných na:
  Focusing, Základy bioenergetiky a biosyntézy, Skupinová dynamika, Práca s klientom v odpore, Efektívny rozhovor, Metacards, Tréning trénerov, Hypnóza 1.stupeň, EMDR, Autogénny tréning, 2x letná adleriánska škola ...
 • 6
  Terapeutický výcvik - terapia Cesta
  V roku 2014 som absolvovala celé akreditované vzdelávanie terapie Cesta pod vedením autorky tejto metódy Brandon Bays. Tohto času som v procese akreditácie. Momentálne mám už za sebou 200 procesov a som uchvátená tým, čo všetko táto terapia prináša.
 

Teším sa na stretnutie s vami 🙂